0 532 6648561
trendefr
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız

5 Kategoride Matematik Özel Ders Verenler

237 kez görüntülendi

5 Kategoride Matematik Özel Ders Verenler yazımızda 21 yıllık edindiğimiz tecrübemizden bahsedeceğim. İlk defa özel ders verenlerin mutlaka dikkat etmesi gereken durumları anlatacağım.

İşte Kategorilerine Göre Matematik Özel Ders Verenler

Özel ders, bir öğretmenin birebir ya da küçük gruplar halinde öğrencileri ile yaptıkları çalışmalardır. Özel ders veren öğretmenler özel ders alacak olan öğrenciler için hazırlıklı, donanımlı ve dikkatli olması gerekmektedir. Çünkü özel ders vermek basit veya sıradan bir olay değildir.

1. İlk Kez Özel Ders Verenler

Tecrübe kazanmak adına uygun ücretle ders vermeye çalışan ders verenlerdir. Bazen öğretmenlerdir. Öğrenci tecrübesi olmadığı için dersi sadece kendisi yönetmesi gerekmektedir. Öğrencilerin soracağı her türlü soruya hazırlıklı değillerdir. Sadece düşük gelirli veliler tarafından tercih edilir.

2. Öğretmenlik Bölümü Mezunu Olmayan Ders Verenler! Mühendisten Matematik Özel Ders. 

Matematik özel ders fiyatlarının yüksek olması bir çok meslekten insanı matematik özel ders vermeye yönlendirmektedir. Oysa ki bu matematik eğitimini vermek çok da kolay değildir. Özel soru tiplerini ezberleseniz bile derece yapacak öğrenciler için çözülmeyecek bir şifre değildir.

3. Öğrenciden Matematik Özel Ders Verenler.

Üniversite öğrencileri tarafından verilen özel derslerdir. Çoğu zaman derece yapmış öğrenciler bu gruptadır. Velilerin bu özel ders paketlerini tercih etmelerindeki amacı daha uygun ücret olarak sunulması ve öğrenciye destek olacağı fikridir. Öncelikli olarak verebileceğine inandıkları seviye ve derslerden özel ders verirler. Yine yanıldıkları yer olan Eğitim Formasyon Öğretmenlik sertifikası olmayan kişilerden özel ders almak daha pahalıya mal olacaktır.

4. Sadece Öğrenciye Ders Çalıştıran Matematik Özel Ders Verenler

Çoğu zaman karşılaşılan öğretmenlik dejavusu dur. Öğrenci sadece siz özel derse gittiğiniz zaman ders çalışır. Sizden sonra ders çalışmaz. Özel ders öğretmeni bu durumdan memnundur çünkü öğrenci öğretmeni yormaz. İyi bşr öğretmen kenini bu duruma düşürmez, bu durumu ailesi ile paylaşır.

5. Profesyonel Matematik Özel Ders Verenler

Derse başlamadan önce, özel ders vereceği öğrencisi hakkında detaylıca analizler yapar. Ön çalışmalarla derslere başlar.  Çünkü yapılan bu analizler her ders sonrası düzenlenir ve eksikliklere göre yeni çalışmalar planlanır. Kılık kıyafet, gerek derse giriş ve çıkış zamanı, gerek veli ve öğrenci ile olan iletişim profesyonellik için çok önemlidir. Kalemsiz veya kaynaksız derslere gitmek öğretmenler için yapılacak büyük bir hatadır.

İlginizi Çekebilir: WhatsApp Matematik Soru Çözüm Grubu

Derslere hazırlıklı ve planlı gider.  O gün hangi konu anlatılacak, hangi kaynak kullanılacak, hangi sorular çözülecek ve hangi ödevler verilecekse bunların hepsini iyi organize eder.

Öğretmen hangi seviyede ders veriyorsa o seviyedeki diğer öğrencilerinde, o dersin notlarını ve kaynaklarını kullanabilir. Öğrencinin derse olan ilgi ve odağına göre, ara verilecek zamanı, esprileri, muhabbetleri güzel ayarlamalı ve öğrencinin sıkılmadan dersi takip etmesi sağlanmalıdır. Ders sonralarında, veliye derslerle alakalı raporlar sunar. Bu durum hem öğrencinin daha iyi olmasını sağlayacaktır, hem de velinin sizin ilgili bir öğretmen olduğunu görmesini sağlayacaktır.

Profesyonel Matematik Özel Ders Öğretmeni Yalçın ALGAN özel dersi bir ticaret olarak görmez. Öğrencilere aktaracağı sevgi, saygı, hedef ve vizyon ona zaten kazanç olarak dönmektedir. Bize İletişim bölümümüzden ya da sol alt kısımdaki telefon numarasına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bu bağlantıya tıklarsanız, Ekşi Sözlükteki Matematik Özel Ders sayfasına gidersiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.